Zgaga

ZGAGA 
objawy, przyczyny, powikłania i leczenie

 

Zgaga jest efektem działania kwasów żołądkowych na błony śluzowe przełyku na skutek cofania się treści żołądka. Zgaga to uczucie pieczenia w dolnym odcinku przełyku (za mostkiem). Mimo, że jest to bardzo częsta dolegliwość należy na nią bardzo uważać, ponieważ podobne objawy daje szereg różnych schorzeń układów znajdujących się w klatce piersiowej i jamie brzusznej między innymi serca, płuc, opłucnej, przełyku, wątroby, żołądka itp.

 

 

Groźne powikłania


Zgaga jest problemem często bagatelizowany, a dolegliwość ta może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Nie każdy zadaje sobie sprawę, że przewlekła zgaga może być przyczyną stanów przednowotworowych tzw. przełyku Barretta. W tej chorobie nabłonek przełyku na skutek soków żołądkowych zmienia się w nabłonek żołądka. Drażniące soki żołądkowe wywołują również stan zapalny, prowadzący do zwężenia przełyku i w konsekwencji nieprawidłowości w odżywianiu.

 

 

Leczenie i przyczyny zgagi

 

Zgaga powszechnie leczona jest przy wykorzystaniu środków hamujących wydzielanie kwasów żołądkowych i działających na nie zobojętniająco. Leki te są na ogół skuteczne ale często tylko na chwile i jak przestają działać dolegliwości powracają.

 

Aby raz na zawsze pozbyć się problemu zgagi trzeba poznać jej przyczyny. W tym celu w naszym gabinecie wykonujemy test EAV na podstawie metody dr. R. Volla . Wykorzystując ten sposób pomiaru jesteśmy w stanie ustalić co jest przyczyną zgagi, a następnie zaproponować naturalny sposób pozwalający pozbyć się nieprzyjemnego pieczenia. Powodów tej dolegliwości jest bardzo dużo. Test EAV pozwala ustalić czy powodem zgagi są pasożyty, obciążenia toksynami i produktami metabolizmu, nieprawidłowości w działaniu żołądka wywołane różnymi przyczynami (te przyczyny staramy się ustalić w czasie testu). Ustalenie z jakich powodów dochodzi do cofania się treści żołądka jest podstawą rozpoczęcia kuracji, dzięki której osoba może zapomnieć o tej nieprzyjemnej dolegliwości.

 

 

Ustal przyczyny zgagi za pomocą testu EAV.

 

 

Nieprawidłowa dieta zawsze nasila objawy zgagi. Jednak należy pamiętać, że u zdrowego człowieka zgaga nie występuje, nawet mimo zjedzenia ‘niezbyt zdrowego’ dania. Przyczyną zgagi nie jest tylko dieta i warto poświęcić czas dla swojego zdrowia aby ustalić co jest powodem cofania się treści żołądkowych.

 

Znając przyczyny zgagi możemy zaproponować naszym klientom naturalne metody wspomagające jej leczenie. Naturalne kuracje są bezpieczne dla organizmu i ponieważ nie są to środki farmakologiczne, nie mają żadnych efektów ubocznych i co ważne przynoszą trwałą poprawę.

 
Projekt i wykonanie: Best Project