Pasożyty

PASOŻYTY - NASZ NIEBEZPIECZNY WRÓG


Pasożyty to nieproszeni lokatorzy naszego organizmu. Okradają nas z substancji odżywczych, czyniąc spustoszenie i

pozostawiając jedynie resztki. Dodatkowo zatruwają organizm wydzielanymi przez siebie toksynami. Ze wszystkich organów

pasożyty najbardziej upodobały sobie jelita, ale potrafią również zawędrować do wątroby, płuc, mięśni, serca, kości, mózgu,

oraz skóry.

W ludzkim organizmie może przebywać ponad 300 gatunków pasożytów. Mogę one żyć w nas latami czasami nie dając

znaczących objawów. Każdego dnia ograbiając nasz organizm z pożywienia, wydzielają toksyny, niszczą tkanki, zakwaszają

i zatruwają, co prowadzi do obniżenia odporności i pogorszeniu samopoczucia, oraz ogólnego stanu zdrowia.

W serii artykułów prezentujemy:

• Liczne możliwości zakażenia pasożytami

Objawy bytowania pasożytów w organizmie

Rodzaje pasożytów

Testy wykrywające pasożyty

Najnowsze możliwości diagnostyki zakażenia pasożytami

• Naturalne i skuteczne metody walki z pasożytami

 

 

SPECJALIZUJEMY SIĘ W WYKRYWANIU

ORAZ LECZENIU ZAKAŻENIA PASOŻYTAMI

 


Statystyki są przerażające. Według danych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia):

• W ciągu ostatnich 10 lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi.

• W Europie – co 3 osoba.

• W USA 85-95 % społeczeństwa.

• Uczeni twierdzą, że na początku 21 wieku 95% ludzi na świecie jest zarażonych pasożytami

99,9% ludzi, którzy mają w domu zwierzęta (nawet gryzonie czy ptaki) są nosicielami pasożytów.

• Pasożyty są przyczyną 14 mln śmiertelnych przypadków rocznie.

To daje 25% ogólnego wskaźnika śmiertelności.


ZAKAŻENIE PASOŻYTAMI


Ryzyko zarażenia pasożytami jest ogromne w każdym roku życia. Małe dzieci w piaskownicy wkładają zabawki i rączki do buzi, przenosząc larwy pasożytów. Częstym przypadkiem jest zarażenie owsikami, lambliami bądź glistami w przedszkolu. Nawet najbardziej zapobiegliwy rodzić nie jest w stanie uchronić od tego swojego dziecka. Niemyte owoce, warzywa, wędzone mięso, ryby, ulubiony czworonożny przyjaciel to kolejne źródła zarażenia pasożytami. Maliny, poziomki i jagody jedzone prosto z krzaka również nie są bezpieczne od pasożytów. W dzisiejszym świecie nie mamy szans, aby nie mieć styczności z pasożytami, one są po prostu wszędzie.

 

Wszystkie przedmioty, których codziennie dotykamy są siedliskiem różnego rodzaju mikroskopijnych organizmów chorobotwórczych. Pieniądze, poręcze, klamki dotykane są dziennie przez dziesiątki i setki ludzi, wystarczy że jedna z tych osób nie zadba o higienę i jest nosicielem pasożytów, abyśmy również znaleźli się w tarapatach. W tym momencie ryzyko zarażenia jest ogromne. W miejscach publicznych,    pociągach, autobusach, lokalach nie ma możliwości, aby uniknąć kontaktu z osobami, które są nosicielami pasożytów i zupełnie nie zdają  sobie z tego sprawy.

Niektórzy uważają, że ten problem ich nie dotyczy, że dbają o higienę i na pewno nie mają pasożytów. Oczywiście, większość z nas dba o higienę. W łazience myjemy dłonie a następnie wychodzimy i zamykamy drzwi. Czystą ręką dotykamy do klamki, którą przed nami mógł     dotknąć ktoś, kto o umyciu rąk zapomniał. W tym momencie mamy na dłoniach zarazki. Jesteśmy pewni, ze dłonie mamy czyste i zabieramy się  za obiad, problem w tym, ze dłonie, choć myte wcale nie są czyste. Bardzo często tuż przed rozpoczęciem posiłku płacimy za niego pieniędzmi,    które przeszły przez setki tysięcy rąk.


Statystyki są przerażające. "W Polsce inwazja owsików sięga 95 % ludności, włosogłówki 80 % ludności, glisty 50% ludności. Zakażenie lambliami już u niemowląt dochodzi do 80%. Tutaj chciałabym podkreślić, że ogromnie trudne jest znalezienie jaj czy cyst pasożytów. Na 1000 dzieci, u których ilość badań na pasożyty wynosiła do 60 razy u nie jednego pacjenta, jaja znaleziono zaledwie u połowy badanych."Dr Irena Wartołowska, (lekarz, alergolog).


Od razu narzuca się myśl - to niemożliwe, przecież ja i moja rodzina nie mamy objawów zakażenia pasożytami. W tym momencie jesteśmy w błędzie, ponieważ pasożyty nie muszą dawać znaczących objawów. Wiele dolegliwości, które przypisujemy przepracowaniu, braku snu, stresowi są wywołane przez pasożyty. Aby mieć pewność, że żaden nieproszony gość nie zagnieździł się w naszym ciele najlepiej zrobić test na pasożyty.

 
Projekt i wykonanie: Best Project